GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 9671088
*
nr 967 1088
Keramik
8 del, 1950/60-tal
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 juni 2015
kl 20:16:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/6 19:29:15
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
8243 Ask
med lock, Sèvres. Längd: 13 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
8161 Bordslampfot
Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:53
-
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:27
-
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:29
-
8303 Fat
Upsala-Ekeby, Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sveri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:54
-
8082 Frukter
stengods, diverse, 18 st. Längd: 4-15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:05
*
Keramik
nr 967 1088
Keramik
8 del, 1950/60-tal
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 juni 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/6 19:29:15 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
8243 Ask
med lock, Sèvres. Längd: 13 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
8161 Bordslampfot
Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:53 -
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:27
-
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:29 -
8303 Fat
Upsala-Ekeby, Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sveri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:54 -
8082 Frukter
stengods, diverse, 18 st. Längd: 4-15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:05



